Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Zmiany na rynku

Bestseller: ponad 500 000 zamówień na Opla Mokkę

dokument
pobierz +

Opel Mokka, prawdziwa gwiazda w segmencie samochodów SUV, bije kolejne rekordy, przekraczając próg 500 000 zamówień złożonych na ten cieszący się ogromną popularnością model. Od momentu wejścia na rynek około trzy lata temu Mokka imponuje elegancką stylistyką, wysokim poziomem funkcjonalności, oszczędnymi silnikami, jak również ultranowoczesnymi technologiami, takimi jak adaptacyjny napęd na wszystkie koła. Ponadto właściciele tego modelu są stale połączeni z osobistym opiekunem kierowcy Opel OnStar, oferującym szeroki zakres usług dostępnych po naciśnięciu przycisku. Wymienione udogodnienia przyczyniły się do przyznania licznych nagród temu kompaktowemu SUV-owi. Opel Mokka dwukrotnie otrzymał tytuł „Samochodu Roku z napędem na wszystkie koła” , a także został uznany za najlepszy „Firmowy Samochód Roku”.

„Osoby poszukujące solidnego kompaktowego samochodu sportowo-użytkowego charakteryzującego się wysokim poziomem funkcjonalności i najwyższą jakością, dostępnego w przystępnej cenie, wybierają Opla Mokkę” — powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel. „Klienci pokochali rozwiązania zaproponowane w naszym popularnym SUV-ie, dlatego regularnie zajmuje on czołową pozycję pod względem liczby rejestracji w swojej klasie. W dłuższej perspektywie czasowej Mokka nie znika z pierwszej trójki najczęściej rejestrowanych SUV-ów”. W 2015 roku Opel Mokka odnotował wzrost sprzedaży w Europie o 16 proc. W Polsce ten kompaktowy SUV również cieszy się dużą popularnością, w 2015 roku jego sprzedaż wzrosła o 63%, do poziomu 4 315 sztuk.

Przepis na sukces: nowoczesne silniki, napęd na wszystkie koła i wydajna łączność

Mokka oferuje maksymalną funkcjonalność w codziennym użytkowaniu nawet dla pięciu osób przy kompaktowej długości 4,28 metra. Ponadto model ten został wyposażony w mocne silniki o wysokiej kulturze pracy z oszczędnymi turbodoładowanymi jednostkami wysokoprężnymi najnowszej generacji na czele. Wysokoprężne silniki Mokki, w połączeniu z sześciobiegową przekładnią manualną, dostępne opcjonalnie w odmianach o mocy 81 kW/110 KM lub 100 kW/136 KM, zużywają 4,3 - 4,1 litra paliwa na 100 kilometrów, co odpowiada emisji CO2 na poziomie 114–106 gramów na kilometr w cyklu mieszanym. „Większy” diesel może także zostać podłączony do adaptacyjnego napędu na wszystkie koła (zużycie paliwa i emisja CO2 w cyklu mieszanym: 4,7–4,5 l/100 km; 124–119 g/km). System napędu na cztery koła automatycznie rozpoznaje, gdzie potrzebna jest największa przyczepność i odpowiednio rozdziela moc napędową, zwiększając bezpieczeństwo jazdy szczególnie na mokrej i śliskiej nawierzchni.

Bestseller firmy Opel został wyposażony nie tylko w zaawansowane technicznie rozwiązania napędowe, ale oferuje także sprawną łączność z Internetem. Mokka, podobnie jak inne modele Opla, może być wyposażona w system Opel OnStar. Ten osobisty opiekun kierowcy oferuje szeroką gamę usług, począwszy od systemu automatycznego reagowania na zderzenie oraz pomocy drogowej, a skończywszy na zdalnej diagnostyce pojazdu za pośrednictwem aplikacji na smartfona myOpel. Spełnia on także funkcję wydajnego punktu dostępowego Wi‑Fi, zapewniającego łączność z Internetem w standardzie 4G/LTE nawet dla siedmiu urządzeń jednocześnie.

inf/zdjęcie OPEL

Zasoby powiązane


Reklama