Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Abarth 500e wchodzi do grona finalistów konkursu World Car Awards 2024

dokument
pobierz +

Abarth 500e znalazł się w pierwszej piątce finalistów w kategorii World Urban Car w konkursie World Car Awards 2024. Pojazd wzbudził duże zainteresowanie wśród jurorów, którzy wybrali tego elektrycznego hot hatcha do grona finalistów.

Odbywający się już po raz 20. doroczny konkurs World Car Awards to jeden z najważniejszych na świecie programów przyznawania nagród, którego misją jest wyróżnianie, nagradzanie i inspirowanie do osiągnięcia doskonałości motoryzacyjnej, pozycji lidera i wprowadzania innowacji w szybko zmieniającym się na świecie przemyśle motoryzacyjnym.

Abarth 500e będzie rywalizował w klasie „World Car of the Year 2024” (Światowy samochód miejski 2024) wraz z czterema innymi konkurentami. Finalistów wybrało jury składające się z ponad stu międzynarodowych doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 29 krajów, którzy głosowali w tajnym głosowaniu po jazdach testowych sfilmowanych i transmitowanych przez World Car TV.

Zwycięzcy wszystkich sześciu kategorii konkursowych, w tym kategorii „World Car of the Year”, w której rywalizuje Abarth 500e, zostaną ogłoszeni 27 marca bieżącego roku podczas transmitowanej na żywo ceremonii wręczenia nagród podczas wystawy motoryzacyjnej New York International Auto Show, najpopularniejszego salonu samochodowego w Ameryce Północnej.


Reklama