Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Ford Mustang GT3 w wyścigach długodystansowych

Z okazji debiutu Forda Mustanga GT3 w wyścigach długodystansowych powstała seria filmów pod tytułem „Mustang Endurance”. W finałowym odcinku spotykamy zespół Ford Performance na torze Daytona International Speedway na Florydzie.

Rolex 24 w Daytona to bardzo długi wyścig. Startuje o 13.40 w sobotę i kończy 24 godziny później, w niedzielę o 13.40. Kiedy nad torem pojawia się zielona flaga rozpoczyna się trudny sprawdzian wytrzymałości. Ale w pewnym sensie zielona flaga stanowi również symboliczny koniec pewnego etapu dla ludzi, którzy spędzili prawie dwa lata nieprzerwanej pracy nad projektowaniem, budową i testami nowego Forda Mustanga GT3.

Zapraszamy na piąty odcinek z serii „Mustang Endurance” noszący tytuł „Maraton”. Dokumentuje on debiut Mustanga GT3 w wyścigach długodystansowych i pokazuje hart ducha oraz niezłomność zespołu.

„Mustang Endurance” to pięcioodcinkowy serial dokumentalny pokazujący pracę zespołu Ford Performance nad nowym Mustangiem GT3 i wszystkie etapy przygotowań do styczniowego debiutu w słynnym wyścigu Rolex 24 w Daytona.

Pierwszy odcinek miał premierę 15 grudnia 2023 roku, a całość serii przedstawiona jest jako przygotowania biegacza do maratonu. W drugim odcinku noszącym tytuł „Serce” skupiono się na powstawaniu silnika Mustanga GT3 - od obróbki bloków w Essex, po montaż w M-Sport. Kolejny odcinek nosi tytuł „Ciało” i zaprezentowano w nim prace nad nadwoziem i aerodynamiką - ekipa filmowa odwiedziła zakład montażowy Flat Rock oraz Multimatic Motorsports. W czwartym odcinku zespół Ford Performance pojawił się na torze Daytona International Speedway na Florydzie - wtedy po raz pierwszy Mustang GT3 stanął obok swoich rywali.

Podczas realizacji serii „Mustang Endurance” kamery miały nieograniczony dostęp za kulisy. Ekipie wideo udało się zarejestrować dramaturgię i determinację niezbędną do startów na światowych torach. Dzięki tej wyjątkowej produkcji widz może towarzyszyć ekipie na deszczowym torze Sebring, w upalnej Barcelonie, a także w północnej Anglii i południowych Stanach Zjednoczonych.Reklama