Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Nowy Peugeot 308 SW

dokument
pobierz +

Marka PEUGEOT przedstawia nowego PEUGEOT 308 SW, który charakteryzuje się wyrazistą stylistyką o rasowych kształtach oraz wyrafinowanym designem tyłu. Jest funkcjonalny oraz nadzwyczaj nowoczesny. Ma wszystko, co niezbędne i czego oczekują klienci w segmencie kompaktowych kombi.

Nowy PEUGEOT 308 SW rozbudza pragnienia i oferuje:

  • Dużą przestrzeń dla pasażerów przy długości nadwozia 4,64 m i rozstawie osi 2,73 m
  • Wysoką sprawność – w nowym PEUGEOT 308 SW nic nie pozostawiono przypadkowi, polepszono właściwości erodynamiczne uzyskując współczynnik Cx 0,277 oraz SCx 0,618 m, który wpływa na zmniejszenie emisji CO₂ i zużycia paliwa.
  • Liczne schowki zaprojektowane z myślą o komforcie i funkcjonalności. Obszerną konsolę centralną, która może pomieścić przedmioty codziennego użytku kierowcy i siedzącego obok pasażera.
  • Przydatną na co dzień modularność wnętrza z kanapą drugiego rzędu dzieloną na 3 części (40/20/40) i wyposażoną w dźwignie do jej złożenia od strony bagażnika.
  • Automatycznie podnoszoną i opuszczaną klapę bagażnika – rozwiązanie to ułatwia załadunek bagaży, gdy obie ręce są zajęte, oraz możliwość ustawienia podłogi bagażnika na dwóch poziomach.
  • Dużą pojemność przestrzeni bagażowej, która jest w stanie zaspokoić potrzeby wszelkiego rodzaju aktywności osobistej i zawodowej dzięki maksymalnej pojemności bagażnika sięgającej od 608 litrów do 1634 litrów przy całkowitym złożeniu tylnej kanapy.

PEUGEOT i-Cockpit® w zaawansowanym technologicznie samochodzie wysokiej klasy, jakim jest nowy PEUGEOT 308 SW, podlega analogicznym zmianom jak w nowym PEUGEOT 308.

Zupełnie nowe wrażenia z jazdy dzięki ulepszonej ergonomii, atrakcyjnej stylistyce, większej przyjemności prowadzenia, wyższej jakości i usługom łączności:

Nowa, kompaktowa kierownica wyposażona w zintegrowane elementy sterujące z możliwością zamówienia opcji podgrzewania.

Trójwymiarowy, cyfrowy zestaw wskaźników umieszczony na wysokości wzroku i wyposażony w 10-calowy wyświetlacz.

10-calowy centralny ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości – nowość w nowym PEUGEOT i-Connect® Advanced – intuicyjny i skomunikowany system infotainment, który obsługuje się tak jak smartfon.

Nowe, wirtualne przyciski i-toggles zastępujące klasyczny panel klimatyzacji. Każdy klawisz i-toggle można dowolnie skonfigurować, aby stał się skrótem do wybranej funkcji ekranu centralnego.

Samochód dysponuje 4 gniazdami USB C, bezprzewodowym klonowaniem ekranu oraz możliwością jednoczesnego podłączenia dwóch telefonów przez Bluetooth.

Nowy PEUGEOT 308 SW jest wyposażony w najnowszej generacji systemy wspomagania półautonomicznego prowadzenia samochodu z funkcją Drive Assist 2.0 (dostępną pod koniec roku). Obejmuje aktywny tempomat z funkcją Stop & Go (w wersji z automatyczną skrzynią biegów EAT8) oraz system utrzymujący samochód na pasie ruchu. Obecnie jest wyposażony w trzy nowe funkcje działające na drogach dwujezdniowych: półautomatyczna zmiana pasa, podawanie zalecanej prędkości z wyprzedzeniem i dostosowanie prędkości przy pokonywaniu zakrętów.

Nowy PEUGEOT 308 SW oferuje kilka rodzajów silników: hybrydy ładowane z gniazdka (HYBRID 225 z automatyczną skrzynią e-EAT8, HYBRID 180 z automatyczną skrzynią e-EAT8), wersje benzynowe (PureTech 110 S&S z 6-biegową skrzynią manualną, PureTech 130 S&S z 6-biegową skrzynią manualną oraz PureTech 130 S&S z automatyczną skrzynią EAT8) i wersje z silnikiem wysokoprężnym (BlueHDi 130 S&S z 6-biegową skrzynią manualną orazBlueHDi 130 S&S z automatyczną skrzynią EAT8).

inf Peugeot


Reklama