Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Nowy Jeep Grand Cherokeee - wyrafinowany styl

dokument
pobierz +

Pierwszym uniwersalnym modelem rodzinnym firmy Jeep był Jeep Wagoneer, Kiedy w roku 1992 zadebiutował Grand Cherokee narodziła się kolejna legenda, która trwa do dzisiaj i wyznacznikiem w swej klasie

„Zespół projektantów Jeepa opracował nowoczesną estetykę dla nowego Grand Cherokee L 2021 – nadając modelowi rzeźbiony i współczesny wygląd Premium, „skrojony na miarę’ dzisiejszego Klienta” - powiedział Mark Allen, szef działu projektowania marki Jeep, FCA. „Design pierwszego w historii trzyrzędowego Grand Cherokee jest wyrazem szacunku dla jego dziedzictwa i uhonorowaniem jego utylitarnych korzeni. Nowy model posiada cechy Premium, współczesny styl i legendarne możliwości, które od samego początku definiowały Grand Cherokee”.

Inspiracją dla proporcji nowego Grand Cherokee L był oryginalny Wagoneer, pierwszy pełnowymiarowy luksusowy SUV marki Jeep. Smukły profil Grand Cherokee L posiada wydłużony przód dający wrażenie ruchu i gotowości do działania. Lekko ścięta, pochylona do przodu osłona chłodnicy optycznie wydłuża maskę i stanowi ukłon w stronę kultowego designu Wagoneera. Obniżony, zwężony dach poprawia właściwości aerodynamiczne i osiągi bez uszczerbku dla przestrzeni ładunkowej i funkcjonalności.

Największych zmian dokonano jeśli chodzi o przód Grand Cherokee L. Nowe, smukłe reflektory LED stanowią punkt centralny i podkreślają techniczny charakter samochodu. Charakterystyczna osłona chłodnicy z siedmioma pionowymi szczelinami jest teraz szersza, posiada większe otwory i elegancką ramkę eksponującą nowoczesne oświetlenie i podkreślającą szerokość pojazdu. Poniżej grilla, nowy przedni pas jest proporcjonalnie większy niż w poprzednich generacjach, funkcjonalnie zaprojektowany przy zachowaniu konkurencyjnego kąta natarcia, z którego słynie Grand Cherokee. Jego geometryczny kształt powoduje, że przód ma nieco bardziej formalny wygląd. Większy otwór z elementami o wyrazistej teksturze ukrywa nowy radar dalekiego zasięgu i inne zaawansowane technologie, w tym aktywne żaluzje sterujące dopływem powietrza chłodzącego pomagające poprawić osiągi na drodze i zmniejszyć zużycie paliwa.

Widok z boku ukazuje nisko przebiegająca linię okien i obszerniejsze szyby, które zapewniają lepszą widoczność i nadają wnętrzu przestronności. Linia dachu wydaje unosić się, dzięki nowym listwom okiennym, zaczynającym się tuż u podstawy lusterek bocznych i biegnącym do końca narożnika i podstawy świateł tylnych. Wykończenie to jeszcze bardziej się wyróżnia, jeśli wybierzemy czarny błyszczący dach Gloss Black, oferowany po raz pierwszy w wersji Overland i dostępny w wyposażeniu standardowym dla wersji Summit. Nowy bagażnik dachowy składa się z pojedynczych, gładko zintegrowanych relingów bocznych nadających mu jednolity wygląd. Listwy i elementy wykończenia ograniczono do minimum, aby nie kolidowały z nowoczesną estetyką pojazdu.

Poszerzony rozstaw kół (większy o 36 mm) podkreśla solidny, pewny siebie wizerunek Grand Cherokee L. Niewątpliwej masywności autu dodają mocno zarysowane nadkola. Opony znajdują się w jednej płaszczyźnie z nadwoziem, podkreślając charakterystyczne trapezoidalne nadkola. Po raz pierwszy w Grand Cherokee, 21-calowe koła są dostępne w standardzie w pakiecie Summit Reserve.

Nawiązując do nowoczesnego stylu, tył samochodu jest dopasowany, a obniżona linia biegnąca wzdłuż niższej krawędzi okna poszerza szybę tylną. Eleganckie, wysoko osadzone tylne światła LED wizualnie rozkładają proporcje tyłu, wzmacniając techniczny aspekt pojazdu. Unikalna linia bezpośrednio pod tylnymi światłami w harmonijny sposób łączy tył i bok nadwozia. Nowy pas tylny i lampy przeciwmgielne LED są podkreślone akcentami współgrającymi z przodem pojazdu i optycznie poszerzającymi tył.

Zoptymalizowane spojlery pionowe na klapie tylnej pomagają zmniejszyć opór na drodze. Kamera cofania ze spryskiwaczem została ukryta w spojlerze tylnej klapy, który zawiera również nowe, umieszczone centralnie światło stop LED. Pozostałe montowane z tyłu elementy, w tym oferowana w standardzie, zintegrowana osłona haka holowniczego i potężne końcówki układu wydechowego idealnie wpasowane w nadwozie nadają elegancki i spersonalizowany wygląd. Modele Overland i Summit są standardowo wyposażone w elektrycznie otwieraną klapę bagażnika, aktywowaną ruchem stopy.

Po raz pierwszy w standardzie, we wszystkich wersjach wyposażenia, Jeep Grand Cherokee dostępny jest z ekskluzywnymi światłami LED klasy Premium, podkreślającymi wyjątkowość modelu.

Reflektory ultraslim z osadzone w błyszczących czarnych oprawach, wraz z poziomymi lampami przeciwmgielnymi slim eksponują poważny charakter przodu i pozwalają natychmiast rozpoznać model Grand Cherokee L zarówno w dzień, jak i w nocy.

Z tyłu, unikatowe reflektory tylne ultraslim dopełniają oświetlenie samochodu. Dodatkowe elementy obejmują podświetlane klamki drzwi i lampkę umieszczoną w lusterku oświetlającą podłoże i są dostępne w wyposażeniu standardowym w odmianach modelowych Overland i Summit.

inf Jeep


Reklama