Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

W Genewie Lexus zaprezentuje dwie Europejskie premiery

dokument
pobierz +

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie 5 marca będą miały miejsce europejskie premiery dwóch nowych modeli Lexusa. Jeden z nich odzwierciedla przyszłe kierunki rozwoju designu Lexusa, zaś drugi to efekt rosnącego doświadczenia Lexusa w międzynarodowym motorsporcie.

Koncepcyjny Lexus LC Convertible to nowa, mocna odsłona kreatywnego podejścia marki do projektowania samochodów. Otwarte nadwozie roadstera jest artystyczną adaptacją sylwetki wielokrotnie nagradzanego, flagowego coupe LC. Zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu 2019 roku na targach w Detroit LC Convertible to realizacja koncepcji „niezrównanego piękna”. Każda linia koncepcyjnego LC Convertible została poprowadzona z myślą o wywołaniu emocjonalnej reakcji. Samochód jest inspiracją i zwiastunem nowych trendów dla całej gamy modelowej Lexusa.

Lexus RC F Track Edition wynosi osiągi i właściwości jezdne sportowego coupe RC F na wyższy poziom. Samochód został poddany precyzyjnemu tuningowi we współpracy z zespołami wyścigowymi Lexusa, startującymi w międzynarodowych wyścigach GT – serii IMSA w Ameryce Północnej, europejskiej serii Blancpain GT czy japońskich mistrzostwach Super GT.

Zgodnie z charakterystyką serii F, RC F Track Edition otrzymał elementy z włókna węglowego, które obniżają masę auta i poprawiają jego aerodynamikę i docisk do podłoża. Limitowana edycja RC, napędzana wolnossącym silnikiem V8, otrzymała ceramiczne tarcze hamulcowe, rury wydechowe z tytanu i wnętrze wykończone czerwoną skórą.


Reklama