Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Audi elektryzuje Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

dokument
pobierz +

Zrównoważona mobilność dla Światowego Forum Ekonomicznego w Davos: Audi zapewniło tegorocznej edycji tej imprezy flotę pięćdziesięciu egzemplarzy Audi e-tron, zostając w ten sposób wyłącznym partnerem zajmującym się dowozem gości. Wszystkie te w pełni elektryczne modele Audi napędzane są tzw. zieloną elektrycznością. Ponadto cztery pierścienie, pokazując w Davos mobilne kontenery ładujące, demonstruje potencjał powtórnego zastosowania zużytych akumulatorów z samochodów elektrycznych.

„Konsekwentnie koncentrujemy się na przyszłościowych rozwiązaniach dotyczących zrównoważonej mobilności” – podkreśla prezes zarządu AUDI AG, Bram Schot. „Podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego, na żywo przedstawiamy naszą definicję praktycznej mobilności elektrycznej i dajemy szansę bezpośredniego jej doświadczania.”

Audi e-tron to pierwszy w pełni elektryczny, masowo produkowany model rodem z Ingolstadt. Jak dotąd przyjęto na niego ponad 20 tysięcy zamówień, choć w salonach sprzedaży w Europie pokaże się on dopiero w najbliższych tygodniach. Cztery pierścienie, dostarczając na Forum flotę pięćdziesięciu Audi e-tron, po raz kolejny, tym razem w ośnieżonych szwajcarskich górach – regionie o zmiennych warunkach pogodowych i topograficznych, demonstrują ogromne praktyczne zalety tego samochodu.

[caption id="attachment_55478" align="aligncenter" width="731"]

Sustainable mobility for the World Economic Forum in Davos: [/caption]

Szybkie ładowanie zieloną energią całej intensywnie eksploatowanej floty Audi zapewniają trzy mobilne kontenery ładujące o łącznej mocy 700 kW i pojemności 1,14 MWh. Kontenery te, to projekt badawczy Audi, mający na celu zbadanie możliwości ponownego użycia akumulatorów pochodzących z samochodów elektrycznych. Po zakończeniu ich użytkowania w pojazdach, takie wysokonapięciowe akumulatory wciąż nadają się do różnych zastosowań związanych z magazynowaniem energii. Z tego powodu, cztery pierścienie testują różne scenariusze jak najbardziej wydajnego wykorzystywania dostępnych zasobów. Na obecnym etapie, koncern z Ingolstadt dostarcza kontenery ładujące na ważne imprezy, takie jak Forum w Davos, elastycznie uzupełniając w ten sposób lokalną infrastrukturę ładowania.

Projekt badawczy Audi, to wyraźny sygnał koncernu dotyczący respektowania wartości wyznaczanych przez Globalny Sojusz ds. Akumulatorów (Global Battery Alliance) Światowego Forum Ekonomicznego. W skład Sojuszu wchodzą partnerzy z sektora publicznego i prywatnego, reprezentujący wszystkie ogniwa łańcucha dostaw akumulatorów. Jego celem jest dążenie do zapewnienia społecznej i ekologicznej równowagi w łańcuchu wartości dostaw surowców potrzebnych do budowy akumulatorów. Global Battery Alliance skupia się na warunkach wydobycia surowców, na zrównoważonych koncepcjach recyklingu – w sensie zamkniętych obiegów gospodarczych oraz innowacjami promującymi zrównoważony rozwój technologii akumulatorów. Audi jest członkiem tej platformy współpracy od roku 2017.

[caption id="attachment_55479" align="aligncenter" width="779"]

Sustainable mobility for the World Economic Forum in Davos: [/caption]

Audi, jako partner zajmujący się transportem gości, wspiera Światowe Forum Ekonomiczne już od roku 1987. Czterdziesta dziewiąta edycja Forum odbywa się w Davos, w dniach od 22 do 25 stycznia 2019 r.

 


Reklama