Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Golf GTI Performance 245 KM jest już dostępny. Cena w Polsce od 126 000 zł.  

Golf GTI Performance 245 KM jest już dostępny. Cena w Polsce od 126 000 zł.   

 

Miłośnicy GTI mogą już konfigurować i zamawiać samochód swoich marzeń. Nowy Golf GTI Performance z silnikiem o mocy 245 KM jest dostępny, do wyboru, z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub z 7-stopniową dwusprzęgłową (DSG). Zalety sportowego kompaktu z napędem na przednie koła polegają między innymi na niepowtarzalnym połączeniu mocnego silnika z doskonale zestrojonym zawieszeniem oraz na wyposażeniu auta w mechanizm różnicowy z blokadą. Ceny Golfa GTI Performance zaczynają się od 126.290 zł (wersja trzydrzwiowa z 6-biegową przekładnią mechaniczną).

Silnik nowego Golfa GTI Performance jest mocniejszy o 15 KM w porównaniu z poprzednikiem, dzięki czemu nowy GTI przyspiesza do 100 km/h w ciągu 6,2 s. Maksymalny moment obrotowy wzrósł o 20 Nm do 370 Nm. Za skuteczne przeniesienie momentu obrotowego na przednie koła odpowiada – znajdujący się w wyposażeniu seryjnym – mechanizm różnicowy z blokadą, który zwiększa możliwość bezpiecznego i szybkiego przyspieszania podczas wyjścia z zakrętu.

Nowy GTI Performance ma ponadto bogatsze wyposażenie seryjne. Oprócz zegarów Active Info Display i nowego systemu multimedialnego „Composition Media” z ośmioma głośnikami, Golf GTI Performance ma także seryjnie aktywny tempomat ACC z automatyczną regulacją odległości od poprzedzającego auta i system Front Assist, a także możliwość wyboru 1 z 4 trybów jazdy – SPORT, NORMAL, ECO i INDIVIDUAL.

1) – Golf GTI Performance (180 kW/245 KM) – zużycie paliwa w l/100 km: 8,7-8,2 (w mieście), 5,4-5,2 (poza miastem), 6,6-6,3 (w cyklu mieszanym); emisja CO 2 w g/km: 150-144 (w cyklu mieszanym)

Volkswagen/Bogusław Korzeniowski

Zasoby powiązane


Reklama