Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Genewa 2017 - Dacia Logan MCV Stepway/Outdoor

dokument
pobierz +

 

Nowy Logan MCV Outdoor to atletyczny samochód z charakterem. Projektanci zainspirowani stylistyką crossovera dodali pojemne wnętrze i bagażnik, nadając mu w ten sposób wyrazisty wygląd, zachowując atrakcyjną cenę modelu.

Praktyczny i funkcjonalny Nowy Logan MCV Outdoor zachowuje wszystkie zalety Logana MCV:

- obszerną kabinę (pięć pełnowymiarowych miejsc),

- pojemny bagażnik o pojemności 573 litrów – jeden z największych na rynku, we wszystkich segmentach.

Nowy Logan MCV Outdoor to bardziej nowoczesny design, wyrażający się poprzez charakterystyczny nowy układ świateł, nowy wystrój wnętrza, nowe schowki i elementy wyposażenia.

Wyrazisty design

Ze swoim wyglądem rasowej terenówki Nowy Logan MCV Outdoor ma wszystkie cechy stylistyki gamy Outdoor. Prześwit jest większy o 50 mm w porównaniu do Logana MCV i wynosi 174 mm. Ułatwia to wsiadanie, a jednocześnie wysoko umieszczone miejsce kierowcy zapewnia znacznie lepszą widoczność.

Z przodu Nowy Logan MCV Outdoor ma dwukolorowe zderzaki, wstawki z matowego chromu
w osłonie podwozia oraz światła przeciwmgłowe. Auto zwraca uwagę nowym układem świateł, który zapewnia zdecydowanie bardziej dynamiczny i nowoczesny wygląd, o czym można było przekonać się po raz pierwszy na salonie w Paryżu.

W reflektory wbudowano światła dzienne z diodami LED, tworzącymi cztery prostopadłościenne bloki. Nowoczesny design optycznie poszerza przód Nowego Logana MCV Outdoor.

Zmieniony kształt przedniego zderzaka nadaje efekt solidności i elegancji. Podobnie jak w innych modelach tej wersji na osłonie chłodnicy pojawiają się czarne akcenty w tym samym kolorze co jedna z części dwukolorowego zderzaka. Podkreślają je chromowane prostokątne elementy w stylu Dustera. Nadkola oraz dolną część nadwozia podkreślają specjalne osłony, które potęgują wygląd solidnego i zdecydowanego samochodu. Nowy Logan MCV Outdoor ma również relingi dachowe
w kolorze Dark Metal , które są typowym elementem stylistyki kombi.

Tylne światła mają czarne obramowania. Uwagę przyciąga również dwukolorowy zderzak i osłona podwozia w kolorze matowego chromu, które są charakterystycznymi elementami wyposażenia serii limitowanej Outdoor.

Flagowym kolorem Nowego Logana MCV Outdoor jest szary Iceland. Model będzie również dostępny w kolorach brązowy Vison i niebieski Azurite. Jest też wyposażony w nowe, 16-calowe koła Flexwheel Bayadere Dark Metal. Ten pomysłowy system, zarazem ekonomiczny i bardzo atrakcyjny wizualnie, składa się z ażurowego kołpaka i również ażurowej obręczy.

Nowoczesny design wnętrza i bogatsze wyposażenie

Wnętrze kabiny Nowego Logana MCV Outdoor ma jeszcze bardziej atrakcyjny wystrój
w pomarańczowo-miedzianej kolorystyce (obramowanie panelu czołowego konsoli, nawiewów, przeszycia dywaników i tapicerki), ze specjalną tapicerką wykonaną z dwóch różnych materiałów.

Auto jest również wyposażone w czteroramienną kierownicę z przyciskiem klaksonu pośrodku. Jest ona pokryta nowym rodzajem materiału „Soft Feel”. To bardzo wytrzymałe pokrycie jest jednocześnie przyjemne dla oka i miękkie w dotyku. Przyciski na kierownicy są lepiej wkomponowane i zapewniają kierowcy lepszą ergonomię i większy komfort. Pośrodku kierownicy umieszczono logo marki.

Nowe elementy wyposażenia zwiększające komfort prowadzenia

Nowy Logan MCV Outdoor jest wyposażony w nowe elementy, jakie pojawiły się gamie Dacii pod koniec 2016 roku. Należą do nich m.in. wspomaganie parkowania tyłem i wspomaganie ruszania pod górę, które jest montowane obecnie w standardzie. Opcjonalnie dostępna jest również kamera cofania. Są to atrakcyjne udogodnienia w codziennym użytkowaniu. Przełączniki przednich i tylnych elektrycznych podnośników szyb znajdują się teraz w płatach drzwi. Dla zapewnienia jeszcze większego komfortu kierowca dysponuje impulsowym wyłącznikiem podnoszenia szyb oraz składanym centralnym podłokietnikiem.

Oprócz licznych schowków pomysłowo rozmieszczonych w całej kabinie, pasażerowie siedzący z tyłu mogą korzystać z lampki sufitowej oraz gniazda 12V do ładowania przenośnych urządzeń. Schowek w desce rozdzielczej ma wbudowane oświetlenie.

Nowy Logan MCV Outdoor jest dostępny z dwoma silnikami i skrzyniami biegów:

- silnikiem benzynowym:

- TCe 90 z systemem Stop & Start i 5-biegową skrzynią mechaniczną (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,1 l/100 km; emisja CO2: 115 g/km),

- silnikiem wysokoprężnym:

- dCi 90 z systemem Stop & Start i 5-biegową skrzynią mechaniczną (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 3,9 l/100 km; emisja CO2: 100 g/km).

W przyszłości w niektórych krajach będzie również dostępna wersja LPG.


Reklama