Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Genewa 2017 - premiery Opla

dokument
pobierz +

Dla firmy Opel tegoroczny 87. Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie to przede wszystkim okazja do zaprezentowania jak eXcytujące są nowe modele tej marki. Producent z Rüsselsheim po raz pierwszy pokazuje światu zupełnie nowego Opla Insignię w odmianach: Grand Sports i Sports Tourer. Oprócz flagowego modelu w nowej odsłonie, publiczność będzie mogła również po raz pierwszy zobaczyć eXtremalnie modnego i uniwersalnego Crosslanda X. Ofertę Opla na genewskim salonie uzupełnia debiut nowej usługi osobistego asystenta dostępnej w ramach systemu Opel OnStar oraz nowego programu Opel Exclusive, dzięki któremu nabywca Insignii będzie mógł dostosować swój egzemplarz do własnych upodobań.

Nowy Opel Insignia jest w doskonałej formie. Jak przystało na flagowy model, oparte na nowej architekturze, bezkompromisowo przestronne nadwozie utrzymane w sportowo-eleganckiej stylistyce dużego coupé oferuje wzorowy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Samochód zapewnia także wiele przyjemności z jazdy. Druga generacja Insignii imponuje nie tylko niezwykłą sylwetką i przyjazną atmosferą wnętrza, ale także inteligentnymi technologiami, począwszy od wyznaczających trendy matrycowych świateł LED , poprzez zaawansowany system napędu na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego po nowoczesne systemy wspomagające kierowcę i udoskonalony wyświetlacz HUD. Ważnym dopełnieniem wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa jest aktywna maska, zapewniająca lepszą ochronę pieszych w razie kolizji z ich udziałem. Ponadto Insignia, jak każdy Opel, jest wyposażona w pierwszorzędne opcje łączności pozwalające na zintegrowanie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym, a także w system Opel OnStar, czyli osobistego asystenta, umożliwiającego między innymi skorzystanie z pomocy doradcy OnStar (żywej osoby, a nie komputera) przy rezerwacji pokoju w hotelu[1] oraz wyszukaniu miejsca parkingowego [2]. Reasumując: nowy Opel Insignia zachwyca wspaniałą zwrotnością, większą przestronnością oraz doskonałym stosunkiem wartości do ceny, co czyni go poważnym rywalem nawet dla modeli marek premium.

Nowy flagowy model jest również pierwszym Oplem z inteligentnymnapędem na wszystkie koła zwektorowaniem momentu obrotowego,ośmiobiegową automatyczną przekładnią i kamerą 360°. W połączeniu z oszczędnymi silnikami nowej generacji, masą obniżoną nawet o 200 kilogramów (w zależności od wersji) oraz niżej osadzonym fotelem kierowcy, nowe Ople Insignia Grand Sport i Sports Tourer są jeszcze zwrotniejsze oraz zapewniają bezpośrednie i satysfakcjonujące wrażenia z jazdy.

Program Opel Exclusive dla tych, którzy chcą wyróżnić się z tłumu

Wraz z nowym Oplem Insignią w dwóch odmianach nadwoziowych w Genewie zaprezentowane zostaną nowe usługi Opel OnStar oraz nowy program Opel Exclusive. Program ten pozwoli wyróżnić się na tle innych samochodów poprzez skonfigurowanie Insignii zgodnie z upodobaniami jej właściciela. Klienci programu Opel Exclusive będą mieli do wyboru nieskończoną paletę kolorów. Jeżeli ktoś zechce dopasować kolor samochodu do ulubionego krawata albo oczu osoby, którą darzy uczuciem, zespół Opel Exclusive spełni to życzenie.

Oprócz konkretnego koloru w ramach programu Opel Exclusive można będzie wybrać także jedną z trzech wersji wykończenia powłoki lakierniczej nowego Opla. Innowacyjna mieszanka umożliwia nałożenie trzywarstwowej powłoki lakierniczej, charakteryzującej się wyjątkową intensywnością i jednolitością. Powłoka metalizowana odbija z kolei więcej światła, podkreślając połysk nadwozia. Drobne kryształy zatopione w lakierze perłowym zapewniają pokrytym nim powierzchniom wyjątkowy i naturalny blask.

Oferta Opel Exclusive będzie rozszerzana o dalsze możliwości personalizacji, takie jak skórzana tapicerka, obręcze kół oraz elementy stylistyczne zarezerwowane tylko dla klientów tego programu.

W ramach programu Exclusive firma Opel będzie również wprowadzać nowe rozwiązania cyfrowe, takie jak zdjęcia w ultra wysokiej rozdzielczości 4K prezentowane w salonie sprzedaży czy rzeczywistość rozszerzona, aby klienci mogli poznać szczegółowo swój nowy samochód.

„Fajny” crossover wyposażony w ultranowoczesne technologie

W Genewie debiutuje przed publicznością także nowy, elegancki Opel Crossland X. Samochód wyróżnia się odważną stylistyką i atutami pojazdu sportowo-użytkowego, a jednocześnie wpisuje się w wielkomiejski styl życia. Uniwersalny miejski crossover oferuje największą w tym segmencie pojemność bagażnika: 520 litrów z pięcioma osobami na pokładzie, a także podwyższoną pozycję za kierownicą i wynikającą z tego doskonałą widoczność. Zarówno kierowca, jak i pasażer z przodu mogą zasiadać w nagradzanych ergonomicznych fotelach z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców). Opel jest jedynym producentem oferującym taki komfort w tym segmencie (w modelach Crossland X i Mokka X). Rozwiązaniem zwiększającym funkcjonalność Crosslanda X jest możliwość wzdłużnej regulacji ustawienia tylnej kanapy w zakresie 150 milimetrów.

W nowym crossoverze Opla zastosowano bardzo nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym codzienna eksploatacja auta jest bezpieczniejsza, prostsza i przyjemniejsza. Opcjonalne innowacyjne w pełni diodowe reflektory, wyświetlacz head‑up, panoramiczna kamera cofania z zaawansowanym systemem parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i systemem automatycznego hamowania awaryjnego [3], asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, system wykrywania senności kierowcy oraz system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady tych rozwiązań. Opel OnStar i systemy multimedialne IntelliLink kompatybilne z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto oraz obsługującymi je urządzeniami, zapewniają znakomitą łączność cyfrową.

7 w 17

Nowy Opel Insignia Grand Sport i Sports Tourer oraz Opel Crossland X odgrywają ważną rolę w ofensywie produktowej "7 w 17", w ramach której w ciągu bieżącego roku firma Opel wprowadzi na rynek w sumie siedem nowych modeli. W tej grupie znajdzie się także rewolucyjny Opel Ampera-e, który przewyższa swoich rywali w segmencie elektrycznym potwierdzonym zasięgiem 520 kilometrów (zmierzonym według nowego europejskiego cyklu jazdy NEDC), wyposażony w napęd na wszystkie koła Opel Insignia Country Tourer dla poszukiwaczy przygód oraz jeszcze wygodniejszy i bardziej funkcjonalny Opel Vivaro. Na rynku pojawi się także nowy Opel Grandlad X.

Crossland X dołączy do wyposażonej w napęd na wszystkie koła Mokki X w dynamicznie rozwijającym się segmencie CUV/SUV‑B, natomiast Grandland X jest propozycją dla klientów poszukujących crossovera z segmentu C.


Reklama