Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

DS PILOT - kolejny krok na drodze do jazdy autonomicznej

dokument
pobierz +

 

„Nasi klienci doceniają w modelach DS unikatowe połączenie technologii z wyrafinowaniem. Wszystkie ostatnie innowacje zastosowane w DS 7 CROSSBACK świadczą o jego przewadze technologicznej. Nowe systemy wspomagania prowadzenia dodatkowo zwiększają poziom bezpieczeństwa i odprężenia za kierownicą; otwierają drogę do samochodu autonomicznego.”

Eric Apode, Dyrektor ds. Produktów i Rozwoju Marki DS.

DS CONNECTED PILOT - prowadzić czy dać się prowadzić?

Wspomaganie kierowcy, przy zapewnieniu mu możliwości ponownego przejęcia pełnej kontroli nad samochodem w dowolnym momencie - oto, co oferuje DS CONNECTED PILOT. System ten to kolejny krok w stronę jazdy autonomicznej. To innowacyjne rozwiązanie, obejmujące funkcję ACC Stop & Go (Adaptative Cruise Control) regulujące prędkość względem poprzedzającego pojazdu, utrzymuje precyzyjnie położenie DS 7 CROSSBACK na danym pasie ruchu zgodnie z wyborem i przyzwyczajeniami kierowcy poprzez działanie na układ kierowniczy. Działa przy prędkościach do 180 km/h (zależnie od przepisów obowiązujących w danym kraju), sterując zamiast kierowcy prędkością i kierunkiem jazdy. Bardzo przydatny na przykład w korkach czy na autostradzie, zapewnia pełne bezpieczeństwo i odprężenie za kierownicą DS 7 CROSSBACK.

Utrzymywanie bezpiecznej odległości i trzymanie się pasa

DS CONNECTED PILOT, wyposażony w ACC Stop & Go (Adaptive Cruise Control), zapewnia inteligentną regulację prędkości i odległości DS 7 CROSSBACK od pojazdów jadących z przodu. Jest szczególnie przydatny podczas jazdy w korkach: samochód rusza ponownie z miejsca bez jakiejkolwiek interwencji ze strony kierowcy (czas zatrzymania nie przekracza 3 s), komfortowo, bez niepotrzebnego stresu i zbędnych gestów.

Kamera pokładowa systemu DS CONNECTED PILOT rozpoznaje ciągłe i przerywane linie na drodze. Podczas jazdy analizuje w sposób ciągły obraz przed autem i rozszyfrowuje poszczególne sytuacje. Pozwala na utrzymanie samochodu na właściwym pasie i to w miejscu wyznaczonym przez kierowcę. Jest to system LPA (Lane Position Assist). Jeśli kierowca chce przejąć kontrolę, może anulować korektę systemu przytrzymując mocno kierownicę. System przestaje korygować tor jazdy, jeśli kierowca włączy kierunkowskaz. System ten może być aktywowany na każde żądanie przy prędkości powyżej 30 km/h. Następnie pozostaje aktywny w granicach od 0 do 180 km/h.

 

 

DS PARK PILOT - proste parkowanie

 

Dzięki temu nowemu systemowi wspomagania samochód jest w stanie sam zaparkować, równolegle lub prostopadle, bez dotykania kierownicy i pedałów przez kierowcę.

DS PARK PILOT wykrywa miejsce postojowe odpowiadające gabarytom DS 7 CROSSBACK po prostu przejeżdżając przed nim, i to z prędkością do 30 km/h. Kierowca zaznacza wówczas na ekranie dotykowym (IHM) swój zamiar zaparkowania, prostopadle bądź równolegle. Ma wówczas tylko jeden ruch do wykonania: przytrzymać przycisk Park i czekać, niech magia zadziała!

Parkowanie bez udziału kierowcy

 

Dzięki tej nowej funkcji wspomagania parkowania w połączeniu z nową skrzynią biegów EAT8, kierowca nie musi już sterować pedałem gazu, hamulca czy zmianą biegów zarówno podczas parkowania jak i wyjazdu z miejsca postojowego.

 

 

DS SAFETY - utrzymaj pełną czujność na całej trasie

Na długich trasach zła widoczność lub chwila nieuwagi mogą stwarzać zagrożenie. DS SAFETY obejmuje 6 ważnych funkcji pozwalających na podniesienie bezpieczeństwa: DS NIGHT VISION, DS DRIVER ATTENTION MONITORING, DS ACTIVE LED VISION, aktywny monitoring martwego pola widzenia, automatyczny system nagłego hamowania, rozbudowany system odczytu ograniczeń prędkości.

Prowadzić DS 7 CROSSBACK czy być prowadzonym w DS 7 CROSSBACK - to gwarancja całkowitego spokoju w każdym momencie, to zapewnienie sobie i swoim pasażerom najskuteczniejszych technologii zapewniających zawsze wysoki poziom bezpieczeństwa.

DS NIGHT VISION - koniec z kłopotami podczas jazdy nocą

Zapewniający kierowcy optymalną widoczność w nocy, system DS NIGHT VISION ułatwia ocenę sytuacji na drodze nocą. Umieszczona w osłonie chłodnicy kamera na podczerwień wykrywa obecność pieszych i zwierząt na drodze w odległości do 100 m przed samochodem. Na cyfrowym zespole zegarów kierowca widzi otoczenie swojego auta (na przedłużeniu osi pola widzenia) wraz z obramowanymi na żółto i czerwono zagrożeniami (w zależności od stopnia zagrożenia). Dzięki takim ostrzeżeniom może w porę zareagować. Funkcja Night Vision, zasadniczo zarezerwowana dla pojazdów wyższej klasy, została po raz pierwszy zastosowana w aucie z tego segmentu.

DS DRIVER ATTENTION MONITORING - koniec zagrożenia spadkiem czujności kierowcy

Zastosowana w DS 7 CROSSBACK technologia pokładowa pozwala wykryć nawet najmniejszy spadek czujności kierowcy. System DS DRIVER ATTENTION MONITORING, za pośrednictwem umieszczonej nad kierownicą kamery na podczerwień, kontroluje oznaki zmęczenia kierowcy: zmęczenie oczu (mruganie powiekami), twarz (kierunek spojrzenia) i ruchy głowy sygnalizujące spadek uwagi, oraz tor jazdy względem oznakowania poziomego na drodze (odchylenia od toru jazdy i kontry wykonywane przez kierowcę.

Z chwilą wykrycia przez DS DRIVER ATTENTION MONITORING odchyleń od normy dla któregoś z tych czynników - nieliniowych i chaotycznych ruchów bądź mrugania oczami, będących oznaką zmęczenia kierowcy - włącza automatycznie sygnał dźwiękowy wraz z komunikatem wyświetlanym na centralnym ekranie. Zarówno w dzień jak i w nocy.

DS ACTIVE LED VISION - widzieć i być widzianym!

Oprócz wyjątkowej przyjemności dla oka, światła DS ACTIVE LED VISION dostosowują się szerokością i zasięgiem do aktualnych warunków drogowych i prędkości auta. Możliwych jest pięć trybów oświetlenia włączanych automatycznie: Parking, Town Beam, Country Beam, Motorway Beam i High Beam. Uzupełnieniem oferty są światła doświetlające zakręty (Dynamic Bending Light) i funkcja High Beam. Dzięki lepszemu i sięgającemu dalej oświetleniu drogi bądź jej poboczy, zwiększa się poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów .

 

DS LOUNGE : najwyższy komfort podróżowania

 

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION -zawieszenie DS na miarę XXI wieku

W 1955 model DS wywoływał zdumienie i podziw nie tylko z powodu swojej wizjonerskiej i imponującej stylistyki, ale również awangardowych technologii. Mocno zakorzenione w zbiorowej pamięci zawieszenie hydropneumatyczne zapewniało mu wyjątkowo skuteczne trzymanie się drogi i nieosiągalny dla konkurencji poziom komfortu jazdy. Kilkadziesiąt lat później, konstruktorzy DS, zainspirowani tą wciąż mocno oddziałującą na wyobraźnię innowacją, opracowali aktywne zawieszenie, sterowane obrazem z kamery. DS ACTIVE SCAN SUSPENSION wykrywa i reaguje z wyprzedzeniem na nierówności nawierzchni sterując w sposób ciągły pracą amortyzatorów.

Najwyższy poziom komfortu w każdym momencie

 

Reagowanie z wyprzedzeniem - to nadrzędna zasada w systemie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION. W tym celu umieszczona za przednią szybą kamera, cztery czujniki przechyłów nadwozia oraz trzy przyspieszeniomierze analizują nawierzchnię drogi i reakcje DS 7 CROSSBACK (prędkość, kąt obrotu kierownicy, siła hamowania, itd.). Przekazują one zebrane dane w czasie rzeczywistym do modułu elektronicznego, który w sposób niezależny oddziałuje na każde z czterech kół. W zależności od zebranych danych, zmienia on w płynny sposób twardość zawieszenia. Kolejnym atutem tego unikalnego SUV-a oprócz komfortu psychicznego za kierownicą jest szybkość i precyzja reakcji zawieszenia.

Dźwięk w czystej postaci

Na potrzeby systemu nagłośnienia DS 7 CROSSBACK, marka DS skorzystała z usług firmy FOCAL®, francuskiego lidera z zakresu profesjonalnych rozwiązań w dziedzinie akustyki i systemów Hi-Fi. Ten wysokiej klasy system o nazwie FOCAL ELECTRA® składa się z czternastu głośników rozmieszczonych w kabinie. System Hi-Fi Premium FOCAL ELECTRA® ma wszelkie atuty, aby podczas światowej premiery zyskać sobie uznanie najwytrawniejszych audiofilów i melomanów złaknionych intensywnych doznań podczas jazdy. Dla przyjemności bez granic…

Wyjątkowy system audio tworzący wrażenie zanurzenia w dźwięku

 

Konstruktorzy i projektanci z DS i FOCAL®, oprócz starannego doboru umiejscowienia głośników, dostosowali całą konfigurację i konstrukcję wnętrza do wymogów akustycznej perfekcji. Dzięki odpowiedniemu przetwarzaniu dźwięku i zastosowaniu kanałów skierowanych na tył kabiny, scena dźwiękowa jest stabilna i precyzyjna niezależnie od zajmowanego w kabinie miejsca. Efekt uprzestrzennienia dźwięku stwarza wrażenie całkowitego zanurzenia w muzyce o bardzo bogatym i wyrazistym brzmieniu.

 

 

DS 7 CROSSBACK został zaprojektowany w Paryżu, a produkcja odbywać się będzie w zakładach w Miluzie (Francja) i w Shenzhen (Chiny).

 

 

Ten nowy flagowy model marki wyróżnia się wyrafinowaną, atletyczną i zarazem zmysłową stylistyką. Zastosowane w nim technologiczne innowacje i awangardowe rozwiązania konstrukcyjne zapewniają niezrównany jak dotąd poziom komfortu, efektywności i odprężenia za kierownicą. To samochód odzwierciedlający francuski styl życia. Sięgająca najdrobniejszych detali, iście zegarmistrzowska precyzja wykończenia doskonale perfekcjonizm francuskiego know-how, typowego dla marki DS.

 


Reklama