Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

DS7 CROSSBACK - piękno to dopiero początek

dokument
pobierz +

„Na wszystkich etapach projektowania modelu DS 7 CROSSBACK priorytetem było wyrafinowanie, dążenie do doskonałości oraz wykorzystanie najlepszego know-how. W efekcie uzyskaliśmy charyzmatyczny samochód z idealnymi proporcjami sylwetki. Doskonałe połączenie mocy i wyrafinowania.”

Thierry Metroz, Dyrektor ds. Stylu DS
Piękny przedmiot…

 

Charyzmatyczny, muskularny i zmysłowy, DS 7 CROSSBACK już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę elegancją kontrastujących linii nadwozia i osobowością.

Pionowy, majestatyczny układ pasa przedniego modelu DS 7 CROSSBACK wykonany w stylu DS WINGS wyraża dostojność, wydajność i charyzmę pojazdu. Centralnie umieszczone logo DS wkomponowano w nowy sześciokątny grill. Dwa przetłoczenia na masce wykonanej z aluminium w naturalny sposób kierują spojrzenie na logo marki. Ostre krawędzie przednich i tylnych błotników tworzą wyrazisty zarys boku samochodu i podkreślają muskularne piękno karoserii SUV-a. Wyprofilowany tylny spojler stanowi końcowy akcent stylistyczny.

rozpoznawalny wśród innych, w dzień i w nocy.

 

Od momentu powstania marki DS głównym elementem stylu DS jest charakterystyczny układ świateł.

Moduły LED, zainstalowane w przednich reflektorach DS ACTIVE LED VISION, w chwili otwarcia modelu DS 7 CROSSBACK zapalają się na purpurowo, po czym obracają się o 180°. Tworzy to wyjątkowy efekt wizualny, dotąd niespotykany, wręcz hipnotyczny, świadczący jednocześnie o zaawansowaniu technologicznym samochodu. Ponadto pionowe światła dzienne, połączone z dynamicznymi kierunkowskazami tworzą charakterystyczny dla marki układ.

Tylne światła również dodają siły i oryginalności identyfikacji świetlnej DS 7 CROSSBACK. Wykorzystujące technologię 3D Full LED, tworzą wzór trójwymiarowej łuski, zainspirowany awangardowym rozwiązaniem zastosowanym w ostatnim concept carze marki DS. E-TENSE. Aby zaprojektować te piękne światła DS 3D REAR LIGHTS, eksperci DS wykorzystali najnowszą technologię: grawerowanie laserowe, gwarantujące wyjątkową precyzję.

 

 

Dwa duże ekrany – intuicyjny interfejs

 

Określenie „awangardowy” doskonale pasuje do opisu wnętrza pojazdu, w którym umieszczone zostały dwa ekrany o przekątnej 12”. Jest to bezprecedensowa oferta w tym segmencie. Pierwszy z ekranów jest innowacją w konkurencyjnym świecie SUV-ów. Ten wysokiej rozdzielczości ekran ułatwia nawigację, umożliwia obsługę multimediów, całego pakietu DS CONNECT i funkcji Mirrorscreen. Drugi, personalizowany, przeznaczony jest do obsługi telefonu. Oba ekrany tworzą klimat zaawansowanego technologicznie wnętrza i przykuwają uwagę wielkością i grafiką. Projektanci DS zajmujący się tą dziedziną stworzyli niepowtarzalny interfejs graficzny, zapewniający użytkownikowi personalizację ustawień, a jednocześnie odwołujący się stylistycznie do motywu DS. Dotykowy ekran centralny jest ponadto prosty w obsłudze.

Jedyny w swoim rodzaju, perfekcyjny francuski know-how

 

„Każdy model DS odzwierciedla pragnienia swojego właściciela i jest efektem połączenia wyjątkowych umiejętności. Nasi projektanci, inżynierowie, tapicerzy... służyli swoją wiedzą przy wykańczaniu wnętrza, używając najszlachetniejszych materiałów i pracując z rzemieślniczą starannością.”

Thierry Metroz, Dyrektor ds. Stylu D S

Paleta pięciu typologii wykończenia wnętrza


Wnętrze DS 7 CROSSBACK, nowoczesne i eleganckie, jest wyrazem know-how zespołu DS. Model ten, wierny filozofii stylu DS, której myślą przewodnią jest personalizacja, oferuje pięć różnych światów. Pięć Inspiracji, które odpowiadają upodobaniom i pragnieniom każdego klienta, i odzwierciedlają jego temperament.

Chcąc oddać hołd Paryżowi, miejscu narodzin marki DS, Inspiracje otrzymały nazwy Bastille, Rivoli, Faubourg, Opéra. Nie zapomniano również o Inspiracji PERFORMANCE Line w duchu pojazdów Grand Tourisme w nawiązaniu do linii o tej samej nazwie, niedawno wylansowanej przez markę.

Elegancja szlachetnych materiałów

 

„Każdy materiał i każdy detal dowodzi inspiracji światem haute couture: jego szlachetnością i zmysłowością przy wykonaniu najdrobniejszych szczegółów.”

Thierry Metroz

Z szacunkiem dla rzemieślniczych tradycji najwyższej próby, każdy szczegół, każdy materiał typologii wnętrza -drewno, Alkantara®, skóra licowa i nappa - został starannie dobrany i uformowany. Materiały zastosowane na desce rozdzielczej, panelach bocznych, konsolach i fotelach tworzą wokół pasażerów wyjątkowy klimat francuskiego luksusu.

Jak we wszystkich samochodach DS kierownica jest pokryta skórą. Również uchwyty i centralna część kierownicy mogą być pokryte skórą, co jest rzadko spotykanym luksusem. Ponadto, zależnie od wybranej Inspiracji wnętrza, pokrętło obsługi centralnego ekranu może być ozdobione dużym kryształem.

Przede wszystkim dbałość o szczegóły

 

DS 7 CROSSBACK kontynuuje kanon stylistyczny obowiązujący w ostatnich modelach DS. We wnętrzu samochodu można dostrzec dyskretną obecność charakterystycznych dla DS elementów: siedzenia z wykończeniem przypominającym bransoletkę zegarka, wykonane ze skóry Nappa, podobnie jak deska rozdzielcza i płaty drzwi, podkreślone ryżowym splotem. Przełączniki typu toggle switch na chromowanej, środkowej konsoli zostały wykończone metodą giloszowania z motywem „Clous de Paris”.

 

Jazda pełna wrażeń

 

Potężna hybryda E-TENSE: 300 KM, 4 koła pędne i 60 km* zasięgu w trybie zeroemisyjnym

 

„Każdy z modeli DS będzie odtąd oferowany także w wersji hybrydowej lub elektrycznej o wysokich osiągach” - oświadczył Eric Apode podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego 2016. Ten plan stał się rzeczywistością wraz z opracowaniem hybrydowego, benzynowego, doładowywanego zespołu napędowego o mocy 300 KM z 4 kołami pędnymi, który będzie dostępny od wiosny 2019 roku w modelu DS 7 CROSSBACK.

„Hybryda według DS, to wysokie osiągi i efektywność energetyczna, ale także zapewnienie przestronnego wnętrza pasażerom i duża objętość bagażnika” - dodaje Eric Apode. Tak właśnie jest w przypadku DS 7 CROSSBACK dzięki jego pomysłowej i wyjątkowej budowie: automatyczna, elektrycznie sterowana skrzynia biegów jest umieszczona poprzecznie, a akumulator zapewniający elektryczne zasilanie tylnego napędu ma zmniejszone wymiary i został umieszczony pod podłogą. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać płaską podłogę przy tylnych siedzeniach, co dodatkowo zwiększa przestronność.

Klient zyskuje zatem samochód o wyjątkowych osiągach na drodze i w mieście oraz wzorowym zasięgu: DS 7 Crossback może pokonać do 60 km w trybie zeroemisyjnym. Jednocześnie zachowuje przestronne wnętrze i pojemny bagażnik wyróżniający te samochód na tle konkurencji.

Sześć zespołów napędowych z niezwykle żywiołowym temperamentem

 

Oprócz hybrydowego zespołu E-TENSE, DS 7 CROSSBACK będzie oferowany z pięcioma wydajnymi spalinowymi jednostkami napędowymi (Euro 6.2) o dużej mocy i wysokim momencie obrotowym, inaugurując zarazem nową, 8-stopniową, automatyczną skrzynię biegów najnowszej generacji (EAT8) :

- Trzy silniki benzynowe (THP 225 S&S EAT8, THP 180 S&S EAT8, bądź też PureTech 130 S&S z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów,

- oraz dwa silniki wysokoprężne BlueHDi (BlueHDi 130 S&S z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów, a w późniejszym terminie ze skrzynią EAT8, bądź też BlueHDi 180 S&S ze skrzynią biegów EAT8)

Wszystkie te silniki są wyposażone w najbardziej dopracowane technologie (ciśnienie wtrysku paliwa 200 barów w silnikach THP, system Stop&Start, itd.) gwarantujące jeden z najniższych poziomów emisji CO2 w tym segmencie. Tak wyposażony DS 7 CROSSBACK zapewnia swojemu użytkownikowi jeszcze większą przyjemność dynamicznej jazdy i pogodną radość za kierownicą.

 


Reklama