Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Alfa Romeo Stelvio - Sportowy design w 100% Alfa Romeo.

Alfa Romeo Stelvio - Sportowy design w 100% Alfa Romeo.

Alfa Romeo Stelvio jest wyrazem doskonałej równowagi między tradycją, prędkością i pięknem: to prawdziwa magiczna alchemia, która przynależy do ponad stuletniej historii marki. Aby uzyskać ją zarówno w przeszłości, jak i teraz, trzeba umieć umiejętnie łączyć trzy charakterystyczne „składniki” włoskiego designu: wyczucie proporcji, prostotę i dbałość o jakość wykończenia. Te elementy leżą u podstaw modelu Giulia, nowego wzorca Alfa Romeo i źródła inspiracji na przyszłość. Zostały one oczywiście odpowiednio dostosowane do nowej bryły pojazdu s port utility.

 

Sportowy styl zachwycający pięknem i wyrazistym kształtem.

Proporcje Stelvio są wyrazem kompaktowości, siły i dynamizmu, o czym świadczą wymiary: długość 468 cm, wysokość 167 cm i szerokość 216 cm. Patrząc na bok samochodu, widzimy płynnie poprowadzoną linią nadwozia rozszerzającą się ku tyłowi i zgrabny kształt potwierdzający wrażenie kompaktowości. Linia biegnąca od kabiny zamyka się nad mocno nachyloną szybą tylną, zwieńczoną eleganckim spoilerem zapewniającym doskonałe osiągi aerodynamiczne, będące kluczowym czynnikiem dla samochodu o takich osiągach.

Styl Alfa Romeo charakteryzuje się wysoką jakością powierzchni, co oznacza tworzenie bogatych i harmonijnych refleksów wzdłuż bryły. Końcowym efektem jest posągowa forma, która na przykład, w linii bocznej Stelvio podkreśla grę światła i cienia. Linii przetłoczenia biegnącej przez cały bok nadwozia towarzyszy „muskulatura", która podkreśla przejście na błotnik przedni i tylny.

Trzeci aspekt stylu Alfa Romeo to „prostota", za którą kryje się jeden z najbardziej złożonych w przemyśle, kreatywnych procesów: projektowanie samochodu.

To właśnie design ma za zadanie ukryć długą i złożoną pracę za prostą i naturalną linią, która ukazuje elegancję formy oraz wyrafinowany gust „ Made in Italy". To samo podejście przenika całą historię wzornictwa Alfy Romeo, które zawsze wyrażało się w czystych i wyrazistych liniach. Dlatego także Stelvio jest jednoznacznie identyfikowalny, a to dzięki kilku prostym cechom, takim jak legendarny, charakterystyczny trójkątny grill (Trilobo) na masce, który jest być może najsławniejszym i najbardziej rozpoznawalnym logo w świecie motoryzacji.

Uwagę zwraca także tył Stelvio, wyróżniający się sportowym charakterem podkreślonym przez cztery końcówki wydechu i przede wszystkim przez charakterystyczny ścięty tył, rozwiązanie stylistyczne nadające modelowi wyjątkowy i niepowtarzalny wygląd oraz będące wyrazem hołdu dla historii Alfy Romeo i wyróżniające prestiżowe modele o wysokich osiągach oraz rajdowych początkach.

Aby dodatkowo podkreślić niezwykłą linię samochodu, Klient może wybierać spośród 13 kolorów nadwozia (pastelowe, metalizowane i trójwarstwowe), które które uwypuklają „krętą” budowę SUV-a Alfy Romeo.

 

Ekskluzywny wystrój wnętrza.

Ta sama, sportowa inspiracja kierowała ręką projektanta Alfy Romeo, tworząc wewnętrze o niezakłóconych i prostych liniach, które oferuje maksymalny poziom jakości, bezpieczeństwa, wyposażenia i komfortu i gdzie wszystko skoncentrowane jest wokół kierowcy, o czym świadczy chociażby zebranie wszystkich przycisków sterowania na małej kierownicy, zaprojektowanej tak, by mogła dopasować się do każdego stylu jazdy. Ponadto, zestaw wskaźników z kolorowym 3,5” lub 7” ekranem, w zależności od wersji wyposażenia, dostarcza kierowcy wszystkich najważniejszych informacji, natomiast interfejs człowiek/maszyna składa się z dwóch pokręteł, za pomocą których można prosto i łatwo ustawiać selektor Alfa DNA oraz system Alfa Connect.

Miejsce kierowcy zostało „skrojone na miarę": z pośrodku ukośnym tunelem, delikatnie pofalowaną deską rozdzielczą oraz oprzyrządowaniem ukierunkowanym na kierowcę; inaczej mówiąc zostało „odszyte", jak najlepszej jakości garnitur z niesamowitą starannością i z użyciem wysokiej jakości materiałów, tu: włókna węglowego, drewna i materii miłych dla oka i przyjemnych w dotyku, połączonych w taki sposób, by od razu poczuć, że zostały one wykonane ludzkimi rękami. Wyposażenie Stelvio podkreśla swój sportowy charakter poprzez czarny kolor tapicerki foteli, jak również deski rozdzielczej, paneli drzwi i dywaników. Wyposażenie Super wyróżnia się fotelami pokrytymi materiałową tapicerką i technoskórą w trzech wersjach kolorystycznych (dostępna do wyboru w kolorze czarnym, czarno-brązowym i czarno-czerwonym), która doskonale pasuje do proponowanej kolorystyki deski rozdzielczej i paneli drzwi (dostępnej do wyboru w kolorze czarnym, czarno-brązowym i czarno-czerwonym). Na zamówienie dostępne są fotele z ekskluzywnej skóry „Pieno Fiore” (w kolorach czarnym, brązowym, czerwonym lub beżowym) oraz sportowe fotele ze skóry (w kolorach czarnym, brązowym lub czerwonym) z elementami wykończeniowymi z prawdziwego drewna lub aluminium, metalowymi nakładkami progowymi i dwoma rodzajami kierownicy do wyboru: luksusowa z wysokiej jakości skóry i sportowa ze specjalnym uchwytem i poszyciem ze skóry.

Zasoby powiązane


Reklama