Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Gala AUTOBEST: nagrody dla Grupy Opel i modelu Ampera-e

dokument
pobierz +

Wczoraj wieczorem, na 16. Gali AUTOBEST w Lizbonie, Ulrich Schumacher, wiceprezes Grupy Opel ds. personalnych i dyrektor ds. stosunków pracy, odebrał w imieniu Opel Group GmbH dwie międzynarodowe pierwsze nagrody: za pionierski samochód elektryczny Ampera‑e oraz za mocną pozycję lidera zajmowaną przez Grupę Opel.

Eksperckie jury złożone z dziennikarzy reprezentujących 31 europejskich krajów przyznało firmie Opel nagrodę ECOBEST 2016 za model Ampera‑e. Samochód oferujący zasięg ponad 500 kilometrów (zasięg na silniku elektrycznym, zmierzony wg nowego europejskiego cyklu jazdy: >500 km, dane wstępne) został uznany przez jury za „właściwą odpowiedź na przyszłe wyzwania elektrycznej mobilności”. Filozofia działania firmy Opel, czyli „łączenie rzeźbiarskiego artyzmu z niemiecką precyzją”, przejawia się nie tylko w jej produktach, ale i w funkcjonowaniu samego przedsiębiorstwa. Grupa Opel pokonała konkurencję w rywalizacji o nagrodę COMPANYBEST 2016.

„Otrzymanie nagrody COMPANYBEST było możliwe dzięki zaangażowaniu wysoce kompetentnego zespołu firmy Opel. Zaczęliśmy kształtować naszą firmę na nowo, a 37 000 naszych pracowników w Europie wnosi znaczący wkład w ten proces. Natomiast wprowadzając model Ampera‑e z napędem elektrycznym, Opel rewolucjonizuje elektryczną mobilność w Europie. Jury uznało, że przy zasięgu przekraczającym 500 kilometrów elektryczny Opel przewyższa modele konkurencyjnych marek oferowane obecnie w tym segmencie i sprawia, że codzienne korzystanie z elektrycznego samochodu jest jak najbardziej możliwe” — powiedział Schumacher w Lizbonie.


Reklama