Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Citroën C3 WRC w blokach startowych

dokument
pobierz +

Citroën Racing przygotowuje wielki powrót do Mistrzostw Świata FIA w Rajdach Samochodowych. To nowe wyzwanie i doświadczenie dla zespołu sportowego, który cieszy się powszechnie uznanym know-how. A dla samej marki to jeszcze jeden sposób reklamy przy wprowadzaniu na rynek nowego Citroëna C3. Samochodu o niepowtarzalnej osobowości, pełnego dynamizmu i energii. Międzynarodowe targi w Paryżu są okazją do światowej premiery samochodu koncepcyjnego C3 WRC. Został on opracowany przez centrum stylu Citroëna we współpracy z Citroën Racing. To wizja ekstremalnej wersji modelu C3 o atletycznej i wyrazistej linii nadwozia. Samochód koncepcyjny zapowiada przyszły model wyścigowy, który zadebiutuje w Rajdzie Monte Carlo w styczniu 2017 roku.

Po zdobyciu trzeciego już tytułu mistrza świata kierowców, Citroën jest na dobrej drodze do wywalczenia kolejnego tytułu mistrza świata konstruktorów w FIA WTCC z modelem C-Elysée. Samochód ten odniósł znaczące sukcesy sportowe i handlowe na najważniejszych dla marki rynkach świata. Citroën wzmacnia ofensywę produktową wprowadzając na rynek nowy model C3 i przygotowuje się do powrotu do jednej z najważniejszych imprez sportowych - mistrzostw FIA WRC. To dyscyplina dobrze znana zespołowi, który zdobył osiem tytułów mistrza świata konstruktorów i ma na koncie rekordową liczbę 96. zwycięstw. Mistrzowski tytuł jest więc w zasięgu, a techniczne parametry nowego C3 i jego dynamiczny charakter jest doskonale dostosowany do tego zadania.

Bardzo zbliżony do ostatecznego kształtu przyszłego modelu wyścigowego, samochód koncepcyjny C3 WRC jest odzwierciedleniem zamierzeń stylistycznych centrum stylu Citroëna. Nie odsłania jednak jeszcze wszystkich sekretów finalnej wersji. Opracowany na bazie nowego C3 sportowy prototyp zachowuje jego zaokrąglone formy nadwozia i świeżość linii. Jest to wersja sportowa w pełnym tego słowa znaczeniu - dynamiczna i atletyczna. Posiada elementy stylistyczne typowe dla seryjnej wersji: dwupoziomowy układ świateł, dwukolorowe nadwozie i barwne akcenty w takim kolorze, co dach. Wersja koncepcyjna wyróżnia się szerszym o 55 mm nadwoziem, co zapewnia jej lepsze parametry aerodynamiczne, podobnie jak przedni zderzak ze spojlerem.

Zewnętrzna stylistyka samochodu koncepcyjnego C3 WRC została dostosowana do wymagań wyścigów samochodowych, a ciemne zderzaki podkreślają zarys przednich świateł. Wyraźnym akcentem jest logo marki przechodzące w podwójną, chromowaną listwę sięgającą do świateł dziennych z diodami LED. Styliści starannie zadbali też o estetykę. Na dachu pojawiają się żółte pasy, a na lusterkach bocznych zastosowano karbonowe obudowy podkreślające wyścigowy charakter samochodu z elementami w kolorze żółtym odpowiadającym jednej z barw lakieru oferowanego w nowym Citroënie C3.

inf/zdj Citroen


Reklama