Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Flagowa limuzyna Lexusa LS będzie miała silnik turbo!!!

Flagowa limuzyna Lexusa LS będzie miała silnik turbo!!!

Portal AutoBlog.com dotarł do zdjęć zamaskowanego prototypu nowego Lexusa LS z tablicami rejestracyjnymi stanu Michigan, wykonanych podczas prób drogowych.

Oklejony kamuflażem samochód początkowo zidentyfikowano jako Lexusa ES – widoczna mimo maskowania atrapa chłodnicy w charakterystycznym kształcie klepsydry nie pozostawia wątpliwości co do marki. Po weryfikacji wymiarów okazało się jednak, że proporcje odpowiadają flagowemu sedanowi Lexus LS.

Ten sam pojazd sfotografowali również dziennikarze portalu TheFastLaneCar.com. Prototypowi towarzyszyły dwa inne samochody – nowe Audi A8 4.0T i BMW 750, czyli modele z którymi najczęściej porównuje się LS. Ich kierowcy usiłowali przeszkodzić fotografowi w wykonaniu zdjęć. Podczas ruszania spod świateł reporterzy usłyszeli wyraźny gwizd turbiny co sugeruje, że testowane auto wyposażone było w silnik z turbodoładowaniem – w przeciwieństwie do konkurencji, aktualnie LS 460 wykorzystuje wolnossący silnik V8 4,6 l. Silnik bez doładowania ma także hybrydowy Lexus LS 600h.

Porównanie opublikowanych przez portale zdjęć z obecnie produkowanym modelem wykazuje, że w zaobserwowanym prototypie wykorzystano elementy aktualnej karoserii, co jest często stosowaną w branży praktyką. Ile wspólnego będzie miał Lexus LS model 2018 z dotychczasową wersją – tego dowiemy się za jakiś czas.

Zasoby powiązane


Reklama