Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Design ŠKODY Superb Combi doceniony nagrodą „Red Dot”

Design ŠKODY Superb Combi doceniony nagrodą „Red Dot”

Flagowe kombi czeskiej marki zdobyło jedną z najbardziej znanych i prestiżowych nagród z dziedziny designu na świecie. Międzynarodowy panel ekspertów konkursu „Red Dot Design Award” uznał ŠKODĘ Superb Combi za najlepszą w kategorii designu produktowego – „Product Design”. Tak znaczące wyróżnienie dla pokazanego po raz pierwszy nieco ponad pół roku temu modelu potwierdza siłę i jakość pełnego emocji przekazu nowego rozdziału w historii wzornictwa ŠKODY.
 
 
 
Design ŠKODY Superb Combi doceniony nagrodą „Red Dot”
Ze swoim perfekcyjnym połączeniem estetyki i funkcjonalności, wersja kombi największego modelu ŠKODY jest wzorcowym przykładem wysokich inżynieryjnych i designerskich kompetencji marki. Najnowsza generacja modelu Superb Combi jest bezprecedensowo pasjonująca, nowoczesna i ekscytująca.
Niezrównana przestronność i należące do światowej czołówki rozwiązania z zakresu systemów: asystujących w prowadzeniu, bezpieczeństwa, komfortu i synchronizacji z urządzeniami mobilnymi pozwalają trzeciej odsłonie tego czeskiego modelu awansować do wyższych sfer klasy średniej.
Dzięki tym cechom Superb zaliczył bardzo udany debiut, będąc świetnie przyjętym przez Klientów i profesjonalistów z branży. Największe kombi w gamie ŠKODY swoją dynamicznie i dumnie wyrażoną elegancją przekonało teraz także jurorów plebiscytu „Red Dot Design Award”, złożonego z jednych najbardziej uznanych na świecie niezależnych ekspertów designu.
„Jesteśmy zachwyceni, że nowe, pełne emocji wydanie designu ŠKODY jest tak rewelacyjnie przyjmowane przez naszych Klientów i branżowych specjalistów” – powiedział szef Działu Designu ŠKODY, Jozef Kabaň. „W dzisiejszych czasach przedmioty codziennego użytku są postrzegane nie tylko w kategoriach funkcjonalnych, ale i emocjonalnych. W przyszłości samochody ŠKODY będą wyróżniały się na tle konkurencji także swoim przekonującym połączeniem wartości pragmatycznych i estetycznych” – podsumował Kabaň.
Podczas prac nad najnowszym obliczem modelu Superb Combi styliści ŠKODY przenieśli ekspresywny styl czeskiej marki na segment kombi klasy średniej. Równocześnie projekt ten osiągnął nowy wymiar przestronności i komfortu – dosłownie i w przenośni.
 
Design ŠKODY Superb Combi doceniony nagrodą „Red Dot”
Superb notuje maksymalne oceny w swojej klasie: bagażnik standardowo mieści aż 660 litrów, a po złożeniu siedzeń przestrzeń ta powiększa się aż do 1 950 litrów. Poza swoim gościnnym wnętrzem, przestronna kabina oferuje także mnogość rozwiązań „Simply Clever”, swoim przemyślanym projektem ułatwiając codzienne życie.
Prof. Peter Zec, założyciel i prezes stowarzyszenia „Red Dot Award” wyjaśnia: „Zwycięzcy nagród Red Dot swoimi dokonaniami świadczą nie tylko o nieprzeciętnej kreatywności, ale i wskazują na kluczową rolę, jaką odgrywa design w innowacyjnych rozwiązaniach produktowych”. Jak sam przyznaje, „Nowy Superb ma piękną linię boczną nadwozia. To świetny samochód”.
Design ŠKODY Superb Combi doceniony nagrodą „Red Dot”
Niezależni eksperci „Red Dot Award” osobiście omawiają i oceniają wszystkie zgłoszenia w bezpośredniej konfrontacji, wedle ściśle określonych kategorii innowacji, jakości designu, funkcjonalności i przyjazności środowisku. Przyznawana w tym roku już po raz 61. nagroda „Red Dot” jest potwierdzeniem jakości wzornictwa przemysłowego.
Z ponad pięcioma tysiącami zgłoszeń z pięćdziesięciu krajów to bez wątpienia jeden z największych konkursów z dziedziny designu na świecie. Jury plebiscytu składa się z projektantów, przedstawicieli środowisk akademickich i wyspecjalizowanych dziennikarzy. W roku 2016 zwycięzców wybierało aż 41 jurorów – więcej niż kiedykolwiek wcześniej w historii tego prestiżowego plebiscytu.
Wyróżnienie dla modelu Superb Combi to już dziewiąta nagroda „Red Dot” dla ŠKODY. Pierwszym modelem czeskiej marki, który zdobył ten prestiżowy tytuł, była Octavia Combi w roku 2006. Nowy, odważny i emocjonujący język stylistyczny czeskiej marki został po raz pierwszy doceniony w 2013 roku, gdy nagrodę „Red Dot” przyznano modelowi Rapid.
inf/zdj SKODA

Zasoby powiązane


Reklama