Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Fotel parkujący w mieszkaniu jak samochody na parkingu - projekt NISSANa

Fotel parkujący w mieszkaniu jak samochody na parkingu  - projekt NISSANa

Nissan Motor prezentuje pierwszy na świecie zautomatyzowany „fotel z funkcją inteligentnego parkowania”, inspirowany najnowszym inteligentnym asystentem parkowania pojazdu

Nissan Motor Co., Ltd. zaprezentował pierwszy „fotel z funkcją inteligentnego parkowania” – koncepcję inspirowaną technologią inteligentnego asystenta parkowania, która ułatwia parkowanie pojazdu, automatycznie sterując jego ruchem w trakcie tego manewru.

„Fotel z funkcją inteligentnego parkowania” to wyjątkowy fotel, który automatycznie wraca na zaprogramowane miejsce w pomieszczeniu. Fotel jest wyposażony w układ jezdny, umożliwiający poruszanie się we wszystkich kierunkach i współpracujący z systemem wskazującym docelową pozycję mebla. Cztery kamery zamontowane pod sufitem pomieszczenia generują jego pełny widok z góry i bezprzewodowo przesyłają informacje dotyczące położenia fotela i trasy jego powrotu na miejsce.

Dzięki tej biurowej innowacji, opartej na technologii stosowanej już w niektórych modelach Nissana, japońscy biznesmeni zostali uwolnieni od uciążliwego ustawiania krzeseł w sali konferencyjnej.

GENEZA PROJEKTU

„Fotel z funkcją inteligentnego parkowania” to promocyjny projekt, wpisujący się w korporacyjną wizję Nissana, który chce poprawiać jakość życia ludzi dzięki technologii. Fotele wyprodukowano we współpracy z uznanym kreatywnym zespołem BIRDMAN. Celem koncepcji jest popularyzacja najnowszej technologii wykorzystywanej w pojazdach marki Nissan i pokazanie, jak stopniowo zmienia ona codzienne życie człowieka.

KONCEPCJA

„Fotel z funkcją inteligentnego parkowania” jest inspirowany najnowszą technologią inteligentnego asystenta parkowania Nissana. Podstawowe koncepcje widoku pojazdu (w tym przypadku fotela) z góry i automatycznego sterowania jego ruchem zostały zastosowane również w „fotelu z funkcją inteligentnego parkowania”. Podobnie jak w przypadku asystenta parkowania, użytkownik fotela z inteligentną funkcją parkowania jest zaskoczony wygodą, jaką zapewnia to sprawnie działające rozwiązanie.

Inteligentny asystent parkowania wykorzystuje cztery kamery wbudowane w nadwozie pojazdu (z przodu, z tyłu oraz w obydwu bocznych lusterkach). Na podstawie obrazu z tych kamer system tworzy wirtualny widok pojazdu z góry, co umożliwia automatyczne sterowanie torem jazdy.

W skład systemu sterującego fotelem z funkcją inteligentnego parkowania również wchodzą cztery kamery – zamontowane przy suficie w rogach pomieszczenia. Kamery lokalizują położenie fotela, a system wytycza trasę jego powrotu na zaprogramowane miejsce.

inf/zdjęcia/film NISSAN

Zasoby powiązane


Reklama