Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

5 gwiazdek dla Toyoty RAV4 2016 w testach bezpieczeństwa NHTSA

dokument
pobierz +

Toyota RAV4 2016 otrzymała najwyższą notę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa amerykańskiej agencji rządowej National Highway Traffic Safety Administration.

Najlepiej samochód wypadł w zderzeniu bocznym, bardzo dobre wyniki uzyskał także w zderzeniu czołowym i w dachowaniu. Wynik odnosi się do wersji z napędem na przednią oś i na obie osie z silnikami benzynowymi i Diesla. Wersja hybrydowa nie została jeszcze przebadana.

RAV4 jest już w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyposażony jest m.in. w ABS, układ stabilizacji toru jazdy, kontrolę trakcji i osiem poduszek powietrznych w standardzie. W ofercie dostępny jest także monitoring martwego pola.

W grudniu RAV4 otrzymał najwyższą ocenę także w badaniu innego renomowanego ośrodka badawczego w Ameryce – Insurance Institute of Highway Safety. Model znalazł się w elitarnej grupie Top Safety Pick + za świetne wyniki w tekstach zderzeniowych i wyposażeniu w zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego. IIHS przyznał SUV-owi Toyoty najwyższe oceny we wszystkich testach, łącznie z najbardziej wymagającym – zderzeniem jedną czwartą szerokości maski.

Inf/zdjęcie TOYOTA


Reklama