Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Fiat Ducato 4x4 Expedition na Targach Karawaningowych CMT2016 w Stuttgarcie.

dokument
pobierz +

Show Camper Van Fiat Ducato 4x4 Expedition będzie gwiazdą Targów CMT w Stuttgarcie, największych targów caravaningowych w Europie, które potrwają do 24 stycznia br. Otwarte dla publiczności, w ubiegłym roku przyciągnęły 240 000 zwiedzających i ponad 2000 wystawców prezentujących produkty związane z turystyką i spędzaniem wolnego czasu. Fiat Professional uczestniczy w tych prestiżowych Targach, jako europejski lider w branży samochodów do zabudowy kempingowej.

Nowymi trasami również zimą.
„Opening new roads" to dewiza podkreślająca oryginalność Show Camper Vana i doskonale podkreślająca jego zalety. Został zbudowany na bazieFiata Ducato bestsellera nagrodzonego w kategorii „Najlepsza baza pod zabudowy kamperowe 2016". Pokazowy Ducato powstał na bazie wersji z długim rozstawem osi z przedłużonym zwisem i wysokim dachem. Wyposażony jest w mocny silnik 2.3 MultiJet II o mocy 150 KM. Adresowany jest do osób lubiących przygody, poszukujących mocnego i zwrotnego samochodu, zapewniającego jednocześnie dużą przestronność części mieszkalnej i wygodę.

Do zaprojektowania kampera zaangażowano renomowanych partnerów: firmę Tecnoform do wyposażenia wnętrza,Olmedo do nadwozia oraz firmę Dangel do stworzenia napędu. Stały napęd na 4 koła jest mocną stroną modelu. Realizowany jest za pomocą sprzęgła wiskotycznego. Dodatkowo podwozie charakteryzuje się podniesionym zawieszeniem i szerokimi oponami. Dzięki tym rozwiązaniom, Ducato 4x4 Expedition jest w stanie poradzić sobie nawet w śniegu i zadowolić użytkowników, którzy nawet zimą nie chcą rezygnować z pełni sportowego trybu życia.

Komfort i technologia także w terenie.
„Off-roadowy" charakter nie zaważył jednak na wygodzie wewnątrz samochodu, o którą zadbała firma Tecnoform, będąca liderem w branży wyposażania wnętrz kamperów i jachtów oraz w sektorze luksusowych mebli. Zadbano o elementy technologiczne wyposażenia: uchwyt na tablet z gniazdkiem USB, Radio Uconnect TM NAV z ekranem dotykowym, z nawigacją i kamerą cofania.

Show Camper Van charakteryzuje się dwoma kolorami nadwozia w odcieniach szarości, podwyższonym i poszerzonym zawieszeniem oraz wieloma elementami, które pozwalają zindywidualizować gamę Ducato kamper, od metalowej osłony silnika do reflektorów z ledowymi światłami do jazdy dziennej. Dopełnieniem wyposażenia jest wciągarka z przodu oraz dach z osprzętem potrzebnym podczas wakacji z dala od utartych ścieżek. Na dachu są miejsca, po których można chodzić , pozwalając na korzystanie z niego w razie jakiejś potrzeby sięgnięcia na wysokość powyżej 2,5 metra. Są to rozwiązania techniczne, które podkreślają uniwersalność i wyrazisty charakter tego samochodu.

Udana baza, jako innowacyjna propozycja.
Tym jedynym w swoim rodzaju samochodem, marka Fiat Professional potwierdza swoją cenną, specjalistyczną wiedzę w branży i jednocześnie chce otworzyć nowe drogi w segmencie kamperów zbudowanych na furgonach (Camper Van), który stanowi ponad 25% rynku kamperów w Europie.
Już od wielu lat, Ducato w wersji furgon posiada liczne cechy, które okazują się być kluczowe dla użytkowników kamperów: kubiczny, regularny kształt przedziału ładunkowego, w którym każdy centymetr jest wykorzystany w przemyślany sposób tak, aby przeznaczyć jak najwięcej miejsca na ekwipunek potrzebny na wakacje, doskonała średnica skrętu, co pozwala na każdego rodzaju manewr. Kompaktowy przód i kabina pasażerska mają niewielki zwis przedni, który sprzyja łatwiejszemu manewrowanie pojazdem i pozwala zoptymalizować miejsce na część „mieszkalną" w samochodzie.
Mocną stroną modelu jest również niezrównany komfort: bezpieczna i wygodna jazda, doskonała widoczność, wygodne „fotele kapitańskie" z wbudowanymi zagłówkami, regulowana kierownica i hydrauliczne wspomaganie kierownicy. Wreszcie, liczne urządzenia bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, dające poczucie pełnego bezpieczeństwa.
Baza Ducato jest od lat liderem w tej branży, a jego podwozie stało się wzorcem dla wszystkich europejskich producentów samochodów kempingowych. W ostatnich dziesięciu latach ponad 500 000 rodzin wybrało kampera zbudowanego na bazie Fiata Ducato, czerpiąc radość ze swojego urlopu w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju.

Podróż trwa dalej w sieci na stronach www.
Bazując na tych założeniach, Show Camper Van dociera do nowych Klientów, odkrywając nowe, nieprzetarte szlaki, sugerując Im jeszcze bardziej ekstremalne i wszechstronne zastosowanie tego samochodu. Kamper Fiat Ducato może dojechać wszędzie, bowiem przemyślany, zaprojektowany i wykonany został tak, by jak najlepiej służyć swoim użytkownikom.
Biorąc pod uwagę duże znaczenie tego nowej, rozwijającej się grupy Klientów, oprócz codziennych informacji zbieranych od właścicieli samochodów kempingowych i producentami kamperów, Fiat Professional uznał za niezbędne przeprowadzenie analizy rynku, aby móc przewidzieć nowe trendy i być zawsze o krok do przodu przed konkurencją.
Z tego właśnie powodu, goście odwiedzający stoisko Fiata Professional mogą wypełniać ankietę, by wyrazić swoje oczekiwania względem produktu oraz usług w segmencie samochodów kempingowych powstałych na bazie furgonów. Każdy chętny może odpowiedzieć na te same pytania, odwiedzając stronę https://www.fiatcamper.com .
Witryna przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów podróży, zawiera informacje na temat Fiata Ducato Camper, powiadamia o usługach, nowościach, dostarcza porad. Serwis uruchomiono specjalnie dla fanów karawaningu. Stanowi użyteczne narzędzie zarówno na etapie planowania wakacji, podpowiadając m. in. trasy podróży, jak i już w trakcie podróży, ponieważ za pomocą funkcji „Sprawdź numer nadwozia", pozwala weryfikować aktualizacje techniczne i lokalizować ponad 6500 punktów serwisowych marki Fiat Professional, z których 1800 obsługuje kampery. Ponadto, rejestrując się na stronie „ My Ducato" można uzyskać dostęp do wielu dodatkowych funkcji i usług adresowanych wyłącznie do właścicieli kamperów.

inf/zdjęcia FIAT

Zasoby powiązane


Reklama