Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Newsroom

Dakar i Adam Małysz, czyli dusza sportowca

dokument
pobierz +

Adam Małysz zakończył czwarty etap rajdu na 25. miejscu ze stratą 21 minut i 30 sekund. Małysz, za kierownicą MINI ALL4 Racing zajmuje 18. miejsce w klasyfikacji generalnej i traci do lidera 48 minut i 7 sekund. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne wielu zawodników miało problemy na trasie. W tegorocznym Dakarze, Adam Małysz pomagał już wydostać się z głębokiego błota Orlando Terranovie i Naniemu Romie.

Podczas środowego odcinka także zaprezentował postawę fair play, udzielając pomocy czeskiemu kierowcy rajdowemu.- Dziś postawiliśmy na koła Martina Prokopa, który dachował 20 km przed metą. Pomaga się każdemu, kto potrzebuje pomocy. – powiedział Małysz na mecie.

Czwarty odcinek specjalny był testem wytrzymałości samochodu, jak i kierowcy, ponieważ liczył aż 429 km. - MINI spisało się dobrze i całe szczęście, bo nie mogliśmy korzystać z pomocy mechaników. – zaznaczył Małysz.

W klasyfikacji generalnej rajdu nieprzerwanie od pierwszego etapu prowadzi Sebastian Loeb. Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą MINI jest Nasser Al-Attiyah, który zajmuje 3. miejsce ze stratą 11 minut i 9 sekund do lidera.

Klasyfikacja generalna zawodników MINI po czwartym etapie Rajdu Dakar 2016:

  1. Nasser Al-Attiyah
  2. Mikko Hirvonen
  3. Erik van Loon
  4. Jakub Przygoński
  5. Orlando Terranova
  6. Adam Małysz
  7. Boris Garafulic
  8. Cristobal Nazareno Lopez
  9. Nani Roma

Podczas piątego etapu kierowcy przemieszczą się do Boliwi, gdzie wjadą na rekordową wysokość 4600 m n.p.m.

inf/zdjęcia MINI

Zasoby powiązane


Reklama