Reklama

Aktualności, czyli co nowego? - Nasza Szkoła, czyli czym się wyróżniamy

DRAGSTER - projekt uczniów Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu

dokument
pobierz +

 

  

Projekt i wykonanie przez uczniów w ramach zajęć praktycznych oraz zajęć pozalekcyjnych Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu.

Pojazd typu DRAGSTER wzorowany na samochodach używanych do wyścigów na 1/4 mili.

Nadwozie klatkowe, rama przestrzenna kratownicowa wraz z częścią klatki bezpieczeństwa jako konstrukcją spawaną z rur. Jednostka napędowa wykorzystana z samochodu Audi A4
- silnik widlasty sześciocylindrowy o pojemności 2,6 dm3, mocy 150 KM i momencie obrotowym 225 Nm. Pozostałe elementy po odpowiednich modyfikacjach wykorzystane
z różnych pojazdów.

Pomysłodawcą i opiekunem przy pracy, jest nauczyciel CKPiU, Aleksander Sokołowski

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie) ma charakter specjalistycznego rodka szkoleniowego, w którym stworzona została nowoczesna baza kształcenia praktycznego dla uczniów szkół zawodowych i dorosłych, aby mogli zdobywać wysokie kwalifikacje zawodowe wynikające z szybkich przemian technologicznych.

Centrum jest placówką wiatową, której celem jest dostosowanie kwalifikacji uczniów szkół zawodowych do wymagań konkurencyjnego rynku pracy poprzez wprowadzanie efektywnych systemów kształcenia młodzieży i doskonalenie nauczycieli.

 

Więcej informacji: www.ckpiukk.pl          

Reklama